2015. október 18., vasárnap

6 fejezet

Tegnap a Harryvel töltött este után hamar elaludtam jegyzetelés közben szóval másnap az ébresztőmre keltem 10 órakor. Kislattyogtam a fürdőbe és felfrisstettem magam egy langyos zuhannyal. Mára nem terveztem semmit szóval csak bekapcsoltam a tvt és reggelizés közben egy sorozatot kezdtem nézni a comedy centralon. Felhívam apát és meséltem neki pár szót Harryről de hamar el kellett mennie. Mostanában egyre többet dolgozik. Ez egy tényleg elég komoly ügy lehet ha még ő is ennyit foglalkozik vele. Régebben nagyon jó kapcsolatunk volt de mostanában egyre kevesebb ideje marad rám amiért persze nem hibáztatom. Ő fizeti a házamat és csak jót szeretne nekem ami sok munkába kerül. Miután vele hamar megszaktottam a vonalat még a telefonom kikapcsolása előtt újabb hívásom jött. Görcsbe rándult a gyomrom mikor Harry neve villódzottt a kijelzőn. Nem szabadott volna vele beszélnem, találkoznom még úgy sem de mégis megvol rá a megfelelő indok. A munkám. 
- Szia Lizzie. - szólt rekedtes hangján. Még csak most kelhetett úgy hallatszódott.
- Hali.
- Meséld el amit tegnap nem tudtál. -mondta
- Amit nem tudtam?
- Amit elloptál. - hangja titkolózó volt mintha azt akarná más ne hallja meg körülötte a beszélgetésünket. Nem tudta, hogy miről is van szó ezért lehetett.
- Nem hiszem, hogy ez jó ötlet Harry.
- Miért? Sajnálom, hogy tegnap olyan ellenséges voltam de... - kezdte mondani majd abbahagyta és hirtelen új mondatba kezdett. - érted megyek 6-ra. 
Még mielőtt válaszolhattam volna lerakta a telefont. Tudtam mi a módszere. Mielőtt még reagálhatnék kijelenti mit szeretne és az úgy is lesz. Nem mondom, hogy nem vált be. Nagyon is bevált, eddig már kétszer is.
Mielőtt még ideért volna elkezdtem kitakaritani a lakást megelőzve azt a knos pillanatot, hogy mikor belép mindenhol róla szóló iratokat talál és észtveszve rohan ki hosszú lábain a lakásból ijedtségében. Nem gondoltam, hogy bejön de rudat alatt talán kicsit reménykedtem. 
Nem így lett mikor ideért dobott egy sms-t, hogy menjek le, az ablakomhoz léptem és a már-már gyér esti fényben láttam bekanyarodni fekete kocsiját. Táskámat és kabátomat felkapva indultam le a lépcsőn. Ő már az anyósülés ajtajának támaszkodva, zsebredgott kézzel várt. Amint meglátott végigmért és elmosolyodott. Fogalmam sincs hova megyünk ezért egy mindenhova jó farmert vettem fel fekete félig betűrt pólóval, fekete derékik érő vászonkabáttal és mustársárga sállal. Én is rápillantottam és hasonlóan elvigyorodtam. Arca kipirosodott, most ategnapi esetből tanulva egy fekete kesztűt viselt. Fekete hosszú vászonkabáttal, Fekete csőnadrág és barna bakancs. Nem teljesen átlagos öltözet bár mit is vrtam. A legtöbb képen amit megnéztem róla hasonló boka csizmában és kabátban volt. Teljesen egyszerű mégis elragadó. Egyik kezét kivette zsebéből és kinyitotta nekem a kocsija ajtaját majd mikor beszálltam végigsimtott hátamon amibe beleremegtem. Becsapta az ajtót majd ő is beszállt.
- Hogy vagy?- kérdezte mikor beindította a motort.
- Megvagyok köszi. Elmondod végre, hogy hova megyünk?
-Majd meglátod. Jó lesz nyugi. - megforgattam a szemem mire ő kuncogni kezdett. Rávetettem tekintetem és megfigyeltem a mosolygástól előtünő gödröcskéit. Nagyon aranyosan nézett ki. Mikor egy piros lámpához értünk ő i felém fnézett mire én elkaptam tekintetemet. Amúgy sem kellene őt figyelnem. Nem is tetszik. 
Az út tényleg nem volt hosszú mint ahogy Harry mondta bár nem bántam volna azt sem ha még egy kört teszünk hiszen pár perc alatt mindketten feloldódtunk és elkezdtem tovább faggatni az útivélunkról. 
- Mindjárt ott vagyunk szólalt meg egy pár másodperces csend után újra Harry én pedig kinéztem a szélvédő apró cseppektől tarktott ablakán. Óriás villódzó fények színeztés az eget és vistó hangokat hallottam. Harry mintha az agyama látott volna. Kedvenc helyeim egyike parkolójában kerestünk épp helyet. A vidámparkban.
- Ez talán a legjobb hely ahova jöhettünk. - jegyeztem meg neki a pénztárnál állva.
- Igazán? Miért? - kérdezte mire felnéztem rá. Ő csak figyelt de nem mosolyodott el, kérdése mégis az átlagnál kedvesebbnek hatott.
- Apával rengeteget jártunk ide régen mielőtt még elfedte volna a munka?
- Miért most elfedi a munka? - akadt meg kicsit a furcsa fogalmazásomon.
- Rengeteget dolgozik. Néha beszélünk telefonon de azt hiszem már a karácsonyt is ki fogja hagyni idén. - Harry szembe fordult velem, látta, hogy kicsit elérzékenyültem a témától és látszott rajta, hogy keresi a szavakat amivel talán megnyugtathatna. Nem túl jó kezdet egy randinak. Vagyis nem, ez nem egy randi. Egyáltalán nem randi.
- Fázol? - kérdezte. Gyorsan elterelte a témát, talán ezt látta a legjobb megoldásnak. 
- Csak a kezem egy kicsit. Nem vészes.
- Nincsen kesztyűd? - érintette meg hideg kezemet az ő kesztyűs kezével.
- Ha lenne felvettem volna. - néztem rá szarkasztikus mosollyal szóval meglepődtem mikor a bal kesztyűjét a másikra vette a jobbat pedig az én bal kezemre húzta. Látta, hogy nincs zsebem ezért a szabad kezünket összekulcsolta és az övébe csúsztatta. Óriási keze teljesen eltakarta az enyémet de még így együtt is teljesen jól belefért a zsebébe mikor elindultunk pedig öztönösen közelebb léptem. 
- Mit dolgozik apukád? - kérdezte miközben átvágtunk a tömegen  közben pedig hüvelykujjával az én mutatóujjam simogatta. 
- Hivatali szeméy, kicsit bonyolult. Felülünk valamire? - próbáltam gyorsan elterelni a témát.
- Persze, mire szeretnél?
- Imádom az óriáskereket. Ugye nem vagy tériszonyos?
- Ilyen magassággal nem lenne szerencsés. - monda miközben beálltunk a sorba. Tényleg nagyon magas volt. Igaz én sem vagyok kicsi de épp hogy az álláig értem. A fülkékben 4 ember tudott egymással szemben ülni de akár ketten kényelmesen tudtak állni is. Nem is reménykedtem benne, hogy Harryvel egyedül a mienk lesz egy fülke de szerencsére egy négy tagú család jött mögöttünk akik ragazkodtak hozzá, hogy együtt maradhassanak így hát csak ketten voltunk. Kezdetben amíg a feléig nem értünk egymással szemben ültünk és Harry is elmesélte, hogy kiskorában a nővérével jöttek ide minden télen, forrócsokit ittak és a szomszédos domboldalon ücsörögtek egész este és csak beszéltek. Volt, hogy többször is felültek, hogy megnézzék Londont felülről, sosem ültek sokan, hiszen a London Eye kétszer ekkora volt és minden turista oda ment de gyerekkorunkban nagyobbnak tünt. Felálltam és kinéztem az ablakon. 
- Tényleg, régen az egész város sokkal nagyobbnak tűnt. Nem akartam tudni mi micsoda csak nézni az épületeket, a villódzó fényeket, a sok embert az utcákon. 
- Gyönyörű nem? - szólalt meg most Harry mögüllem. Mély hangja melegséggel töltött el. Állát a vállamra támasztotta, göndör fürtjei az arcomat érintették. Enyhén oldalra néztem és figyeltem a szemében visszatükrödőző fényeket. Ő is felém fordította fejét és kis ideig egymást figyyeltük majd megfordultam, így mostmár szemben álltunk. Zöld szeme teljesen elkábított és ezt látta is rajtam de nem kapta el a tekintetét. Én sem. Telt, rózsaszín ajkait enyhén kinyitva tartotta majd köeledni kezdett felém. Ekkor jutottt csak eszembe mit is csinálok valójában. Még épp idejében érkeztünk meg mielőtt még Harry bármit tehetett volna. Nem lett volna ellenemre ha megcsókol, de mégis tudtam, hogy nem kellen. Szerencsére a kezelő kinyitotta az ajtót gy mindketten kiléptünk és tovább indultunk. 
-Szereted a forrócsokit? - nézett le rám Harry most egy kicsit félnkebben.
- Ühüm. - mosolyodtam el és újra a zsebébe raktam a kezemet, ő is ezt tette ami megnyugtatott. 

Miután megittuk a forrócsokit hazaindultunk, Rengeteg mindent megtudtam Harryről amiről eddig fogalmam sem volt, Annyira kedves volt mindenkivel. Oda jött hozzánk pár rajongó még a kávézóban, mindenkit megölelt és elmondta nekik, minnyire köszöni, hogy támogatják. Mikor erről olvastam azt hittem csak egy marketing fogás de nem, nem tűnt annak. Tényleg ilyen kedves volt... mindenkivel. Az autóúton végig viccelődtünk, nagyon jól éreztem magam vele az előítéleteim ellenére. De mégis tudtam, hogy nem jó amit teszek vele. Sokkal jobbat érdemelne nálam. 

Mikor befordult az utcámba és leállította a motort kicsit összerezzentem. Nem szerettem volna még bemenni de ő kiszállt és nekem is kinyitotta a ajtót. Mint tegnap most is felkisért és csak a lakás előtt állt meg. Úgyan úgy a falnak támaszkodott és várta, hogy kinyissam az ajtót. Mikor sikerült egy lépéssel bentebb léptem és felé fordultam tudatosult bennem, hogy muszáj lesz elköszönnöm tőle.  
- Köszönöm, nagyon jól éreztem ma magam.
- Én úgyszintén. -mosolyog majd közelebb hajol és egy puszit nyom az arcomra de utána nem teljesen húzódik el és most a szám felé közeledik. Mielőtt még megcsókolhatna bevágom előtte az ajtót. Egy idióta vagyok. nem kellett volna közel kerülnöm hozzá. Gyorsan lábujhegyre állok és kinézek az ajtón lévő kis üvegecskén. Harry zavartan beletúr a hajába és elindul a lépcsőn. Nem szabadna ezt tennem vele. Borzastó vagyok. Azt hiszem ezután kicsit távolságtartóbb leszek, ennél sokkal jobban.






2015. október 17., szombat

5. fejezet

Reggel a telefonom rezgésére keltem. Viszonylag korán lehetett hiszen nem látszódtak a beszűrődő napsugarak félig elhúzott függönyöm mögött. Oldalra nyúlva kerestem a telefonomat és gúnyos félmosolyra húztam a számat mikor megláttam, hogy egy ismeretlen számról jött egy sms. Tudtam, hogy Harry írt, hiszen fentebb a 3 kép és még az esti üzenete is látszott. Azt hittem teljesen elfelejt. Legalábbis reménykedtem benne. Még este írt egy darabig de nem küldte el. Az ezt jelző 3 ugráló pontot nézve aludtam el. Egy ideig pedig még vártam is rá de beletörődtem, hogy csak farzsebében benyomódott egy gomb telefonján. Megnyitottam az üzenetet és olvasni kezdtem.
,, Azt hiszem kárpótlással tartozom a fényképeződ miatt és te is nekem hiszen megvédtelek atttól a kanos bunkótól. Ma egy kávé?
xx H.S "

Tisztában voltam vele, hogy nem szabadna ezt csinálnom, ha elfogadom a meghívást biztosan lebukok, bár az azért meglepett, hogy emlékszik rám 5 feles után. Akármennyire is sajnáltam a fényképezőgépemet muszáj voltam elutastani az ajánlatát.
,, Nem jó bocsi ''

Meglepetésemre a válasz pár másodpercen belül megérkezett.
,, Nem is mondtam időpontot. Tartozol nekem te is tudod, gyere ma a Central hotel kávézójába 4-re
xx H.S ''

Meghökkentett határozottsága. Ledobtam a telefonom az ágyra és átgondoltam a meghívást. Végülis nem lehet hátrány ha többet megtudok róla. Kuncogva sétáltam át a konyhába a reggeli kakaóscsigámért amit még tegnap este vettem egy pékségben. Miért írta alá mind a kétszer? Ráadásul a monogrammjával, mintha nem tudnám ki ő. Nagy tévedésban van. Nagyon is tudtam. Ezen gondolkozva enyhe bűntudat kerített a hatalmába. Ő nem tudta én ki vagyok és miért is megyek el.
Átlagos esetben nem lett volna szivem elmenni de kiváncsi voltam. Nem akartam becsapni de nagyon érdekelt, hogy mi is történhet.  Összekuporodva leültem a nappalipan és a tv-ben a tegnap esti tehetségkutató döntőjét kezdtem el nézni. Nem nagyon kötött le szóval inkább felhívtam Lucyt és mesélni kezdtem neki. Persze a hátsó szándékaimat nem árultam el neki se Hopenak. Egyikük sem tudta mit dolgozok pontosan. Igaz már rég nagyon jó barátok vagyunk de ez ha kiderülne akár az apám állásába is kerülhet. Nem lenne mérges hiszen én vagyok az egyetlen kislánya mióta a testvérem Ashton még 16 éves korában ott hagyott minket. Gyorsan eltereltem erről a gondolataimat és az órára pillantottam majd elkezdtem készülődni.

Már Harry érkezése előtt oda értem de nem akartam túl pontos lenni ezért beugrottam a hotellel szemben lévő ruha szalonba. Nem voltam oda a habos esküvői tüll ruhákért de ezek gyönyörűek voltak. Lenyűgözve nézelődtem mikor egy kedves nő lépett oda.
- Fel szeretne a kisasszony próbálni esetleg egy exkluzív esküvői darabot? - kuncogni kezdtem mire ő értetlenül nézett rám.
- Nem, köszönöm az még kicsit messzebb van. - mondtam mire szúrósan nézett rám. Vettem az adást és kiléptem az üzletből. Kicsit túl puccos, még nézelődni sem lehetett odabent.
Átindultam az út másik oldalára és mielőtt beléptem már láttam az átlátszó üvegfalon Harry telefonját fürkésző arcát. Tincsei enyhén az arcába lógtak majd mikor meglátott rögtön zsebébe csúsztatta a telefont.
- Öhm Szia.- köszöntött kicsit megilletődve.
- Szia. - zöld szemeit fürkésztem mire elmosolyodott. Gyorsan elkaptam a tekintetem és helyet foglatam.
- Nem baj, hogy rendeltem neked egy kávét? - kérdezte mikor egy pincérnő elénk helyezte a 2 poharat. Kicsit meglepve néztem hiszen a hozzá közelebb lévő pohár alatti tálkán 3 kockacukor, tej, keksz és édestők voltak.
- Te aztán érdekesen iszod a kávét. -húztam mosolyra a szájam.
- Ez igazából a tied, nem tudtam hogyan iszod ezért mindent kértem hozzá.- túrt zavartan hajába.
Kicsit furcsán hatott ez a félénk és esetlen mondat egy határozott kinézetű és ahogy informálódtam erős személységű kb. 1,80 magas srác szájából, erre öztönösen is még fentebb húzódott a szám széle. Próbálta mutatni, hogy milyen kemény de mégis meg volt illetődve.
- Öhm köszönöm.  - nem tudtunk mit mondani, se én, se ő. Kezett kicsit kínossá válni. De szerencsére megszólalt.
- Miért követtél tegnap? - visszavonom, nagyon kínos volt
- É-Én nem követtelek.
- Dehogynem. A liftben is és a bárban is ott voltál.
- Összekeversz valakivel - pirultam el.
- Ne nézz hülyének. Gondolod nem jegyeztelek meg már a liftben is?
- Megjegyeztél? - vigyorodtam el.
- Ja, mivel előtte majdnem megvakítottál a vakuddal. - nem válaszoltam csak bocsánatkérően néztem rá. -  azt hittem nem fogsz eljönni. -kérdően néztem rá.
- Miért?
- Nem tűnsz olyan lánynak aki elmegy egy ismeretlennel akivel előző nap találkozott.
- Nem is tudod milyen vagyok- vágtam közbe
- Akkor most itt az idő megtudnom. Mesélj -kortyolt bele az italába. - magadról.
Szemébe néztem. Nem akartam magamról mesélni de tudtam, hogy ő is csak úgy nyílik meg nekem hogy ha én is ezt teszem.
-20 éves vagyok, egyedül élek... - ha meg is akartam volna osztani vele féltett titkaimat nem tudtam volna mert közbevágott.
- Ne ezt. - kérdőn néztem rá.- ez unalmas, inkább azt mondd miért laksz egyedül?
Közvetlensége és őszintesége újfent meglepett. Ennnyire unalmas lennék?  Senki nem mondta azt, hogy unalmas lennék. Harry ridegen várta a válaszomat.
-Vettem egy házat. Ebben a korban mindenki egyedül lakik ez elég egyértelmű.
-Minden lakás mögött van egy történet. A tied mi?
Nem akartam elmondani, hogy az anyukám születésemkor meghalt, testvérem pedig elhagyott. Alig tudta pár ember és ő ebbe pont nem tartozott bele. Egy tincset a fülem mögé raktam majd próbáltam visszatartani a feltörő emlékeket. Nem szerettem volna ilyesmiről mesélni neki.
- Anyukám meghalt, apa dolgozik. - testvéremet nem említettem.
- Sajnálom
- Nem kell. - vágtam rá gyorsan
- Te aztán nem engedsz. Csináltál már valaha egyáltalán akármi őrültséget? - csak néztem rá de nem válaszoltam. - gondoltam.
 Nem nagyon volt kedven most cseverészni. Harry sokkal bunkóbb volt mint hittem és persze az egója sem volt kicsi. Kivülről talán még vonzódtam is volna hozzá de flegma stílusa teljesen eltorzította.
- Én most megyek ha megbocsájtasz. -álltam fel majd a kabátomat a vállamra vettem.
- De hisz csak most jöttél. - mondta de mikor látta, hogy tényleg komolyan mondom utánam szólt. 
-Hazaviszlek. Nagyon hideg van.- Elsőnek tiltakoztam  de Harry utánam jött és a csuklóm után kapott. A Londoni eső nedvessé tette a hajunkat. Nagyon fáztam szóval megkerültem nagy fekete autóját és beszálltam. Elmondtam a címem és elindultunk. A kocsiút az első percekben rettentően kínos volt majd Harry megszólalt.
- Meg sem kérdezed, hogy velem mi van? - felé néztem és elmosolyodtam.
- Te egyedül laksz?
- Igazából nem - nagy vigyorra húzta ő is a száját. - Régen a testvéremmel és anyukámmal laktam. Apámmal még kiskorunkban elváltak, de ne sajnálj. Nem viselt meg... - Harry ezután amíg hazaértünk mondta a történetét. Őszintén egy kicsit szomorú voltam mikor leparkolt a járdánál és befejezte a mesélést. Kicsit még ültem a kocsiban majd kiléptem. Már az ajtót nyitottam mikor Harry mögöttem becsapta a kocsi ajtaját.
- Csak felkísérlek. - elmosolyodtam. Harry haja nyirkosan keretezte arcát. Kezeit a zsebében tartotta biztosan csak fáztak. Beütöttem a kódot és az ajtót próbáltam belökni. Harry egy kézzel be tudta nyomni amivel engem kisegített majd előre engedett. Felmentünk a liftel és a lakásom ajtaját kezdtem kinyitni. Megéreztem ahogy arcomat egy buja lehellet éri. Megfordultam, Harry kezével a falat támasztotta. Kicsit zavarba jöttem közelségétől  majd beléptem az ajtón. Nem tervezettt bejönni, én se szerettem volna de úgy éreztem még meg kell tennem valamit. Mikor már indult el megragadtam a csuklóját és visszahúztam.
-Tudod én is csináltam már őrültséget. - Harry szeme felcsillant - egyszer elloptam ... - nem tudtam befejezni mert a kezét a számra tapasztotta
- Ha most elmondod nem lesz okunk újra találkozni nem?  - elmosolyodtam.
- De.
- Jóéjt.... - mindkettőnknek ugyan az jutott az eszébe, nem tudta a nevem, Nevetve kisegtettem
- Lizzie.
- Jóéjt Lizzie. - monta majd becsuktam az ajtóm. Még egy ideig ott álltam és hallgattam, hogy hívja a liftet ami valószínű nem jött szóval elindult a lépcsőn. 

Beindultam a fürdőszobába ahol egy kupac interjús cikket találtam. Az autó út alatt teljesen kiment a fejemből miért is mentem el. Gyorsan letusoltam mad a maradék irattal a kezemben az ágyba feküdtem. Interjúkat olvasgattam és mellé adatokat jegyzeteltem amíg teljesen bele nem fáradtam. Minden jel arra mutatott, hogy  az igazi Harry nem az aki a kávézóban flegmán kérdezősködött. Szimplán csak rettentő bizalmatlan.